O mnie


Cześć! Dzięki za odwiedzenie mojej strony!

Nazywam się Jakub Badełek. Jestem fotografem specjalizującym się w zdjęciach krajobrazowych i przyrodniczych, które wykonuję podczas swoich wyjazdów – bliższych lub dalszych. Fascynuje mnie przyroda oraz to jakie miejsce zajmuje w niej człowiek i jak na nią wpływa. Strona którą odwiedzacie jest moim portfolio, w którym chciałbym przedstawiać swój dorobek.

Moja przygoda z fotografią zaczęła się od 2005 roku kiedy to wziąłem od taty jego manualny, analogowy aparat: Carenę CX300. Tata chciał mi dać swój aparat już wcześniej, ale będąc młodym człowiekiem bałem się, że popsuję (jak mi się wtedy wydawało) to skomplikowane urządzenie… Jednak w pewnym momencie się przekonałem i niemal natychmiast zakochałem się w świecie fotografii. Niedługo potem zakupiłem swój pierwszy cyfrowy aparat, Konica Minolta Dynax 7D. Obecnie fotografuję za pomocą Sony A7RIII, chociaż stara Carena wciąż jest w torbie i raz na jakiś czas robię nią zdjęcia.

Swój wolny czas spędzam na podróżowaniu, chodzeniu po górach, wspinaniu się (głównie sportowym, w skałach) i jeżdżeniu rowerem. Lubię odkrywać ciekawe miejsca zarówno w swojej najbliższe okolicy jak i podczas dalszych wyjazdów. Staram się łączyć wszystkie swoje pasje fotografią, co poszerza moją wiedzę fotograficzną o różne jej formy.

Swoją fotografią chcę pokazać piękno przyrody oraz to jak wiele daje obcowanie z nią. Jednocześnie chcę zwrócić uwagę na wpływ człowieka na otaczające go środowisko i jak ważne jest świadome korzystanie z dobrodziejstw natury.

Jeśli któreś ze zdjęć szczególnie się Wam spodobało, lub jeśli ktoś z Was chciałby nawiązać współpracę zachęcam do kontaktu pod adresem email: featinwe@gmail.com

Ja na diunie Ergu Chebbi, Maroko

Ja na diunie Ergu Chebbi, Maroko